/ Ar jaunu VIA Latvia zīmola konceptu Latvijas transporta, tranzīta un loģistikas uzņēmumi piedalās starptautiskajā izstādē Kazahstānā.

Trešdien, 18. septembrī Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis Kazahstānā, Almati piedalījās starptautiskās transporta un loģistikas izstādes “TransKazahstan/TransLogistica 2018” atklāšanas ceremonijā un starptautiskajā konferencē “Transporta un Loģistikas tirgus”. Izstādē Latvijas uzņēmumi startēja zem vienota VIA Latvia zīmola, kurš tika novērtēts kā labākais stenda dizains visā izstādē “TransKazahstan/TransLogistica 2018.

Lai norādītu uz Latvijas transporta infrastruktūru un tās spēku, Satiksmes ministrija (SM) kopā ar atbildīgajām institūcijām radījusi visu Latvijas transporta nozari vienojošu zīmolu VIA Latvia. Tas apvieno sevī Latvijas transporta pārvadājumu nozares krustpunktus – Rīgas Brīvostu, Ventspils Brīvostu, Liepājas Brīvostu, Starptautisko lidostu “Rīga” un Latvijas Dzelzceļa tīklojumu, nodrošinot pasaules tirgiem kompleksus, drošus, ātrus un efektīvus preču pārvadājumus, distribūcijas un e-komercijas pakalpojumus. Uzstājoties konferencē, U. Reimanis akcentēja, ka Latvija spēj piedāvāt šodienas un nākotnes prasībām atbilstošus multimodālus loģistikas risinājumus, kur iekļaujas gan dzelzceļš, gan auto, gan jūras un avio transports.

Latvija piedalās izstādē, lai demonstrētu savas transporta nozares sasniegumus un attīstību, kļūstot par nozīmīgu spēlētāju Eirāzijas transporta maršrutos.

Konference “Transporta un Loģistikas tirgus” bija veltīta šī tirgus globālajām attīstības tendencēm un izaicinājumiem, īpaši izceļot klientu pieaugošās prasības pēc pakalpojumu kvalitātes, drošuma un preču piegādes ātruma. Tāpēc līdzās jūras un sauszemes transporta veidiem, arvien lielāku lomu spēlē arī aviopārvadājumi.

Izstāde Almati notiek jau 22 reizi, kas apliecina šī pasākuma nozīmi transporta un loģistikas jomā ne tikai Centrālāzijas reģionā, bet arī visā Eirāzijas kontinentā. Latvijas transporta nozares delegācija tajā piedalās 20 reizi. Šogad izstādē piedalās pārstāvji no 10 uzņēmumiem: VAS “Latvijas dzelzceļš”, SIA “LDz Loģistika”, Rīgas brīvosta, Ventspils brīvosta, Liepājas SEZ, «A&A Logistic», «Sigis», “Alpa Centrums”, Starptautiskā lidosta “Rīga” un airBaltic.

 

Satiksmes ministrija19 Septembris 2018